Užsieniečiai, kaip ir LR piliečiai, TURI TEISĘ įsigyti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, išskyrus tam tikras išimtis/apribojimus, numatytus LR galiojančiuose teisės aktuose. Kaip pvz., pagal NŽT (Nacionalinė žemės tarnybą): „Lietuvoje ŽEMĘ, VIDAUS VANDENIS IR MIŠKUS gali įsigyti tie UŽSIENIO SUBJEKTAI (užsienio juridiniai asmenys, kitos užsienio organizacijos, užsienio valstybių piliečiai ir šių užsienio valstybių nuolatiniai gyventojai, Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai, neturintys Lietuvos Respublikos pilietybės), kurie ATITINKA Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos KRITERIJUS, t. y. užsienio valstybė, kurios užsienio subjektas pageidauja Lietuvoje įsigyti žemę, vidaus vandenis ir miškus, neįeina į buvusios Sovietų Socialistinių Respublikų Sąjungos pagrindu įkurtas politines, karines, ekonomines ar kitokias valstybių sąjungas arba sandraugas ir yra bent vienos iš šių sąjungų, susitarimų ar organizacijų – Europos Sąjungos, Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos, Europos ekonominės erdvės susitarimo, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos – narė”.
Pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 3 str. 1 d.: „Asmuo ar susiję asmenys gali įsigyti tiek žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jų iš valstybės įsigytos žemės ūkio paskirties žemės plotas nebūtų didesnis kaip 300 ha” ir paga įstatymo 3 str. 2 d. „Asmuo ar susiję asmenys gali įsigyti tiek žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos žemės ūkio paskirties žemės plotas nebūtų didesnis kaip 500 ha. Šis ribojimas netaikomas, jeigu žemės ūkio paskirties žemės įsigyjama gyvulininkystei plėtoti ir įsigytos žemės ūkio paskirties žemės kiekis neviršija hektarų, tenkančių vienam asmens laikomam sutartiniam gyvuliui, skaičiaus (1 sutartinis gyvulys / 1 ha). Jeigu asmens sutartinių gyvulių skaičius per paskutinius 3 metus sumažėja (išskyrus sumažėjimą dėl ne nuo asmens priklausančių aplinkybių) arba jeigu asmuo ketina perleisti šią žemę tretiesiems asmenims, valstybė turi išpirkti viršijantį 500 ha ploto ribą gyvulininkystei plėtoti pagal šį įstatymą įsigytą žemės plotą už vidutinę rinkos vertę, kurios dydis nustatomas pagal žemės verčių zonų žemėlapius”; ir t.t.
AJ Teisinės Konsultacijos
teis. Agnė Jarušauskaitė
agnejaru@gmail.com
Sveiki,reikalinga informacija,ar Ukrainos Respublikos pilietis,neturinti Lietuvos Respublikos pilietybės,gyvenantis ir dirbantis Lietuvoje su darbo viza,gali įsigyti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje ( gyvenamąjį namą su keliais arais žemės).Ačiū
Sveiki. Esu Turkijos pilietis. Norėčiau įsigyti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Butą. Tačiau nesu registruotas Lietuvoje. Ar tai įmanoma? Ir kokoas procedūras turėčiau atlikti.
Siūlome kreiptis į teisininkę Agnę Jaurušauskaitę. Jos kontaktus rasite straipsnio apačioje.
Labas
Ar Indijos pielietis neregistruotas Lietuvoje , gali pirkti butą Lietuvoje ?
Sveiki,
ar gali mano uošvis Rusijos Federacijos pilietis įsigyti butą be žemės Lietuvoje?
Laba diena. Siūlome kreiptis į teisininkę Agnę Jaurušauskaitę. Jos kontaktus rasite straipsnio apačioje.
Laba diena, noriu paklausti, ruosiuosi keisti pilietybe is lietuviu i norvegu. Lietuvoje turiu buta 52kv.m. turiu sodo sklypa 6a., turiu zemes 1ha, turiu misko 3h. Ir dar testamentu parasyta buta. 78 kv.m. Klausimas ka man reikia daryti su mano nekilnojamu turtu? Nes paso lietuvisko nebeturesiu o visas turtas registruotas su mano lietuvisku asmens kodu. Laukiu atsakymo. Pagarbiai Jolanta K.
Rekomenduojame pasidomėti dėl dvigubos pilietybės išimčių. Galbūt kurią nors atitinkate? Jei ne, tuomet rekomenduojame kreiptis į teisininkus, pvz. Agnę Jaurušauskaitę. Jos kontaktus rasite straipsnio apačioje.
Sveiki,dukra yra Lietuvos pilietė,bet šiu metu gyvena Olandijoje ar gali pirkti butą Lietuvoje ir ar reikės mokėti valstybei mokesčius už įsigytą turtą
Laba diena. Ačiū už Jūsų komentarą. Siūlyčiau kreiptis į advokatę, kurios kontaktus rasite apačioje straipsnio.
Sveiki. Kokie reikalavimai yra Olandijos piliečiui perkant/ registruojant gyvenamą namą Lietuvoje? Ar yra papildomi mokesčiai?
Laba diena. Prašime kreiptis į teisininkę:
AJ Teisinės konsultacijos
teis. Agnė Jarušauskaitė
el. paštas agnejaru@gmail.com
Labas vakaras,
Ar anglijos pilietis gali isigyti nekilnojama turta kaip sodu bendrijoje sklypa? jo drauge yra lietuve
Vokietijos pilietis Įsigijo Lietuvoje sodybą su 5 ha žemės, Praėjus metams, nori ją parduoti.Ar Lietuvos ar Vokietijos nekilnojamo turto įstatymais jis privalės vadovautis ir kokia mokesčio suma Vokietijai ar Lietuvai priklauso?
Laba diena. Prašime kreiptis į teisininkę:
AJ Teisinės konsultacijos
teis. Agnė Jarušauskaitė
el. paštas agnejaru@gmail.com
Nuo kada? Keik prisimenu, anksčiau užsienio piliečiai neturėjo teisės įgyti NT Lietuvoje? O ypač kad turi teisę net žemę pirkti… Labai apmaudu ir nemalonu, kad nebeliko šio draudimo.
Sveiki. Turiu klausimą.
Ar Gruzijos pilietis gali įsigyti Lietuvoje nekilnojamojo turto. Ir gauti licenciją gyventi Lietuvoje?
Sveiki,
Ar uzsienio imone gali isigyte zemes sklypa Lietuvoje?
Laba diena. Siūlome kreiptis į teisininkę Agnę Jaurušauskaitę. Jos kontaktus rasite straipsnio apačioje.