COVID-19 pandemijos metu dauguma Lietuvos ir viso pasaulio kultūros organizacijų ir kūrėjų perkėlė savo veiklą į virtualią erdvę. Siūlome pasinaudoti šia proga ir buvimą namuose praleisti prasmingai – dar labiau susipažinti su Lietuvos kultūra, menu, literatūra ir istorija. Šį kartą kartu su Kultūros ministerija Jums kruopščiai atrinkome dėmesio vertas virtualias ekskursijas!
- Kino fondas – visų laikų lietuviškų ir Europos kino kūrėjų darbų platforma. Pasižvalgykite, gal išsirinksite kažką šio vakaro peržiūrai?
- MO muziejaus virtualus turas po lankomiausią muziejaus parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ apie pirmąjį mūsų laisvės dešimtmetį. Sužinokite, kaip laukiniai ir euforijos pilni 90-ieji pakeitė mus ir mūsų mąstymą?
- Valstybės pažinimo centras kviečia nenuobodžiauti namuose ir atsisiųsti šeimų edukacinį leidinį, kuriame daug smagių ir įtraukiančių užduočių – su visa šeima tyrinėkite, kaip veikia mūsų valstybė.
- Režisieriaus Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatras, šiame sezone švenčiantis dvi svarbias sukaktis – režisieriaus kūrybinį 30-metį ir teatro veiklos 20-metį, karantino metu ragina teatro mylėtojus likti namuose ir pristato jiems specialų spektaklių vaizdo peržiūrų ciklą. Jame – tiek patys pirmieji O. Koršunovo darbai, tiek vėliau sukurti spektakliai.
- Susipažinkite su lietuviškomis amatų tradicijomis– audimu, dilgėlių pluošto gamyba, verpimu, neolitine lipdytine keramika, strėlių, žeberklų, strėlių gamyba, ugnies įkūrimu.
- Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 ir Lietuvos šokio informacijos centro inicijuotas projektas pristato Kauno modernizmo pastatus/interjerą.
- Nacionalinė filharmonija pristato pirmąją Lietuvos skaitmeninę koncertų salę. Tai projektas, prikeliantis istorinę, realią, akustika garsėjančią, savrbiausią šalies aceną į skaitmeninę erdvę. Pasirinkite geriausią vietą savo namuose ir išgirskite vieną iš daugelio siūlomų koncertų.
- Nors pasaulyje garsaus akordeonisto Martyno Levickio koncertas Los Andžele turėjo būti atšauktas, dabar puikus metas virtualiai susipažinti su talentingojo lietuvio kūryba ir vaizdo klipais. Taip pat galite išgirsti netikėtą M. Levickio kūrinį – visiems puikiai žinomos Džordanos Butkutės dainos „Vienas namuose” versiją, skirtą Lietuvos medikų palaikymo ir paramos koncertui.
- Šalyje paskelbus karantiną, Lietuvos nacionalinis muziejus šį laiką išnaudos nuotoliniam bendravimui su lankytojais ir trumpų pasakojimų ciklu supažindins su pačiais įdomiausiais muziejuje saugomais eksponatais. Virtualiai pakeliauti siūlo ir trys Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniai: Palangos gintaro muziejus, Laikrodžių muziejus ir Prano Domšaičio galerija. Dabar puiki proga susipažinti ir su kitais dar neaplankytais muziejais. Su Vilniaus pilimis nuo šiol gali susipažinti ne tik vilniečiai, bet ir visi norintieji. Virtualiai pasivaikščioti galima ir po Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, Lietuvos nacionalinį dailės muziejų. Neišėjus iš namų galima žvalgytis po Lietuvos aviacijos muziejų, Kauno IX forto muziejų, Lietuvos švietimo istorijos muziejų. Lietuvos liaudies buities muziejus parengė virtualius turus po Aukštaitijos sektorių, Dzūkijos bei Tremties ir pasipriešinimo sektorius. Šiaulių „Aušros“ muziejus siūlo virtualią pažintį ne tik su pačiu muziejumi, bet ir jo padaliniais – Chaimo Frenkelio vila ir Žaliūkių malūnininko sodyba. Valstybinis Vilniaus žydų muziejus pristato „Muziejaus pasakojimus“ – pasitelkdamas eksponatus visuomenę supažindina su Lietuvos žydų istorija, kultūra.
- Bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt galima skaityti daugiau kaip 2000 lietuviškų elektroninių knygų. Sunku išsirinkti, ką skaityti? Apsispręsti gali padėti reikšmingiausių lietuviškų knygų 100-ukas.
- Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia apžiūrėti parodą „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“ ir istorines Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijas, primenančias Lietuvai svarbias ir nepakartojamas akimirkas, kai buvome tvirti ir kupini vilties. Unikaliose fotografijose užfiksuoti įsimintiniausi Lietuvos istorijos lūžio momentai, lėmę Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, atskleidžiantys Tautos dvasią ir tragiškus įvykius kelyje į Laisvę, Lietuvos žmonių laisvės troškimą.
- Lietuvos ypatingojo archyvo sukurtoje interneto svetainėje „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvas“ galima susipažinti su Lietuvos Laisvės kovotojų dokumentais, apžiūrėti išlikusias ginkluoto pogrindžio dalyvių nuotraukas, atsišaukimus, karikatūras, atributiką ir kt.
- Filmų peržiūros trečiadieniais, o pokalbiai ketvirtadieniais – tokią virtualių renginių seriją, skirtą supažindinti su kino industrijos profesionalų darbu, pristato kino mokykla „Youngblood“ ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. Renginių serijoje bus galima peržiūrėti filmą „Misija Sibiras ’19. Paliesti tremtį” bei susitikti su filmo režisieriumi ir montuotoju Armu Rudaičiu; peržiūrėti filmą „Animus Animalis” ir pasikalbėti su jo operatoriumi Vytautu Katkumi; po filmo „Išgyventi vasarą” peržiūros pabendrauti su aktore Gelmine Glemžaite, taip pat susitikti su garso režisieriumi Juliumi Grigelioniu bei prodiusere Klementina Remeikaite.
Dar daugiau virtualių turų rasite ČIA.
Linkime Jums turiningo ir kultūringo šventinio savaitgalio!