Kosminis turizmas tampa realybe

06/05/2020

Naujų technologijų ir privačių investicijų dėka žmonija priartėjo prie dar vieno svarbaus įvykio žmonijos istorijoje – turizmo kosmose, žmonių išlaipinimo Marse ir tolimesnių mėnulio tyrinėjimų. 

Gegužės 30d. 3:22 vietos laiku iš NASA Kenedžio kosminių skrydžių centro Floridoje pakilo SpaceX Falcon 9 raketa. Pirmasis raketos paleidimas, turėjęs įvykti gegyžės 27d., buvo atšauktas dėl nepalankių oro sąlygų. Po beveik dviejų dešimtmečių pastangų Elon Musk aviacijos ir kosmoso kompanija „SpaceX“ sėkmingai paleido savo pirmuosius du žmones, NASA veteranus, Bob Behnken and Doug Hurley į orbitą, pradėdama naują žmonių skrydžio į kosmosą JAV laikmetį. Kosmonautai į kosmosą skrido naujuoju „SpaceX“ automatizuotu erdvėlaiviu „Crew Dragon“ – kapsule, skirta žmonėms nuskraidinti į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir iš jos. Šis skrydis žymus ir tuo, kad po 9 metų pertraukos iš Amerikos žemės vėl pakilo raketa. „SpaceX“ dabar yra pirmoji kompanija, išsiuntusi žmones į orbitą privačia, pilnai automatizuota transporto priemone. 

Projektas ypatingas ir tuo, kad visos raketos paleidimo ir iškėlimo į orbitą dalys saugiai grįžta į žemę ir vėl bus panaudotos ateities skrydžiams. Vienas iš misijos planų – iškelti naują kosminę stotį į mėnulio orbitą ir padaryti tiltą: žemė – mėnulio stotis- mėnulis. 

Šiam projektui įgyvendinti buvo paaukota virš 200 milijonų JAV dolerių. Elon Musk investicija siekia 100 milijonų JAV dolerių , kitų privačių investuotojų suma siekia 100 milijonų JAV dolerių kartu sudėjus. Amerikos vyriausybės skirta pinigų suma tesiekia 25 mln. dolerių.

Pagal Nasa duomenis, vieta kapsulėje kainuos apie 58 milijonus JAV dolerių. Lieka tik sutaupyti 58 mln. JAV dolerių ir jūs turėsite galimybę „FaceTime” iš mėnulio. Kol nėra iškelta nauja stotis, už 58 mln. JAV dolerių teks pasitenkinti skrydžiu iki tarpatautinės kosminės stoties ir atgal.

Parašykite komentarą

Rėmėjai