Kalbančios skulptūros – taip pavadintas projektas, kurio metu įgarsintos (arba prakalbintos) aštuonios miesto skulptūros pačios papasakojančios apie save. Skulptūros prabyla lietuvių ir anglų kalbomis. Jas prakalbinti bus galima atvyks prie skulptūros ir nuskenavus pateiktą QR (quick response) bar kodą, arba apsilankius Klaipėdos TIC svetainės „Kalbančių skulptūrų“ polapyje. Pačios skulptūros nėra labai nutolusios viena nuo kitos, tad mes rekomenduojame pasivaikščioti po miestą ir taip susipažinti su šia pažinimo naujove (šiuo metu kalbančių skulptūrų sąrašas yra plečiamas ir jau artimiausiu metu jis pasipildys naujomis vietomis).
Vienas mylimiausių 2020 metų kūrinių Klaipėdoje yra ekskursijų ciklas „Vienos Klaipėdos Gatvės istorija“.
Tai pirmojo karantino metu užgimusi ir išpuoselėta idėja apjungianti 10 skirtingų gatvių – 10 skirtingų ekskursijų. Šios ekskursijos ypatingos ir tuo jog yra rengiamos su vietos pantomimos teatru suteikiančių ekskursijoms papildomų spalvų.
Šis ekskursijų ciklas cirkuliuoti pradėjo birželio antroje pusėje ir jau buvo pristatytas miestiečiams du kartus, per kuriuos spėjo sulaukti teigiamų įvertinimų ir gausaus susidomėjimo iš kultūra ir istorija besidominčių miestiečių.
Siekiant kad pažintis klausytojams būtų patogesnė ekskursijose naudojama nuotolinė gido technika, tad ekskursantams nebūtina būti šalia gido siekiant viską girdėti. Tai ypač aktualu šiame sudėtingame laikotarpyje, išlaikyti didesnį socialinį atstumą.
Šiuo metu el.parduotuvėje galima užsisakyti šias vienos Klaipėdos gatvės istorijos ekskursijas:
– „Liepų gatvės istorija“
– „Naujojo uosto / Malkų gatvės istorija“
– „Žvejų gatvės istorija“
– „Bangų ir Tilžės gatvių istorijos“
– „H. Manto gatvės istorija“
– „Puodžių gatvės istorija“
– „S. Šimkaus gatvės istorija“
2020-aisiais pristatytas ir naujas leidinys apie „Prūsijos Karalienė Luizė Klaipėdoje“. Ši tema labai aktuali Klaipėdai, taip buvo anuomet, kuomet Klaipėdoje rezidavo Karališkoji šeima, taip ir šiandien – pagarbiai prisimename šį įvykį ir norime supažindinti miestiečius ir svečius apie šį laikotarpį ir išskirtinę asmenybę. El. leidinio peržiūra galima ir svetainėje – spausti čia.
2021-ais Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ketina atverti dar vieną objektą – kurtinos ekspoziciją esančia po piliavietės šiaurine kurtina. Ten bus galima rasti archeologinių radinių ekspozicijas. Ketinama durų atvėrimo data – rugpjūčio 1 d. (per miesto gimtadienį).
Savo tarnybą jau atlikęs, laivas mininkas – „Sūduvis“ (55.70885913221364, 21.12973306118992) pradės veikti kaip Lietuvos jūrų muziejaus dalis. Šis laivas bus prišvartuotas Danės upės krantinėje, tarp pilies ir biržos tiltų. Numatoma atidarymo data – per jūros šventę.
Daugiau pramogų, projektų ir sezono naujienų rasite welovelithuania.lt