Išdalinti pakuotės dizaino „Oskarai“: Lietuva laimėjo metų tvarumo dizaino apdovanojimą

06/18/2021

Los Andžele įvykusiuose kasmetiniuose pakuočių dizaino apdovanojimuose „Dieline Awards“ tarp tūkstančių kūrėjų originalumu, tvarumu, kokybe ir aktualumu pasauliui buvo išskirtas agentūros „Pencil & Lion“ kūrybos direktoriaus Aurimo Kadzevičiaus sukurtas produktas „Bee Loop“ – ekorevoliuciją žadanti medaus pakuotė.

Lietuviško bičių vaško pakuotė yra organiška, perdirbama, atsinaujinanti, valgoma, savaime suyranti, priešgrybelinė, antivirusinė, antibakterinė bei antiseptinė. Trumpai tariant, A.Kadzevičiaus sukurtas medaus indas yra visapusiškai tvarus, nepaliekantis jokių atliekų ir užtikrinantis nenutrūkstantį gamtos ratą. „Visada norėjau sukurti tai, ko dar nėra, arba šiuolaikiškai prikelti tai, kas jau seniai pamiršta, – apie „Bee Loop“ pakuotės idėją pasakoja A.Kadzevičius. – Klausantis tėčio pasakojimų apie bitininkystę gimė labai paprasta įžvalga apie organišką žmogaus ir bitės ciklą – natūralią gamtos sistemą.“

Aurimo Kazevičiaus sukurta medaus pakuotė

Aurimo Kadzevičiaus sukurta medaus pakuotė laimėjo metų tvarumo dizaino pasaulinį apdovanojimą (žiųrėti video): https://www.15min.lt/video/aurimo-kadzeviciaus-sukurta-medaus-pakuote-laimejo-metu-tvarumo-dizaino-pasaulini-apdovanojima-202690?jwsource=cl

Bitės iš vaško sukonstruoja korius, kuriuose kaupia medų. Bitininkas išsuka medų, o iš koriams naudojamo vaško gimsta indas, kuriame patalpinamas medus. Suvartojus šį natūralų gamtos produktą, bičių vaško pakuotė grąžinama į bityną. Ciklas užbaigiamas ir kartu pradedamas naujas, vašką atidavus bitėms šviežiems koriams konstruoti. Taip „Bee Loop“ pakuotėje susijungia gamtos filosofija, bitininkystės tradicija ir jas atliepiantis dizainas. Gamtai itin draugiško indo kūrėjas atkreipia dėmesį, kad ši minimalistinė medaus pakuotė yra be jokių papildomų etikečių, o kiekvienas indas išsiskiria savo vaško spalva pagal juose išpilstytą liepų (gelsvą), miško augalų (žalsvą) ir grikių (rausvą) medų – taip simboliškai užkoduodamas lietuviškumą. Kartu pakuotė ir 99.99% valgoma. Nerekomenduojama valgyti tik pakuotės atidarymui skirtos lininės juostelės.

Aurimo Kazevičiaus sukurta medaus pakuotė

Visą straipsnį skaitykite 15min.lt

Parašykite komentarą

Rėmėjai