„Keliaujančios Mamos” pristato poilsį su vaikais Palangoje

07/16/2021

Pažinkite Palangą ne tik kaip poilsiui prie jūros skirtą miestą, bet ir kaip nuostabų kurortą su daugybe lankytinų vietų.

Poilsis su vaikais Palangoje. Palangos turizmo informacijos centras ir „Keliaujančios mamos”  kviečia pasivaikščioti po Palangą drauge. Aplankykime gražiausias aikštes, alėjas ir fontanus. Nuvykime iki Šventosios. Na ir žinoma pasimėgaukime maudynėmis Baltijos jūroje.

Visas šiame straipsnyje paminėtas vietas rasite naujajame „Keliaujančios mamos” žemėlapyje šeimoms. Jame rasite ir koordinates, ir vietų vertinimą pagal objekto pritaikymą šeimoms su vaikais.

„Keliaujančios mamos” žemėlapis

Palangos pasakų parkas

Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio Palangoje veikia lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti.

Parke pristatomos menininkų Andriaus Petkaus (pasaka „Lapė ir ąsotis“), Algio Kasparavičiaus („Seku seku pasaką“), Gedimino Mažinto („Pupa“) bei Rolando Šmito („Saulė ir Mėnulis“) skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais. Kiekviena iš jų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti. Pasak šio projekto meninės dalies kuratoriaus A. Petkaus, kuriant skulptūras didelis dėmesys skirtas ne tik jų atraktyvumui, bet, svarbiausia – meninėms išraiškoms. Ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai ir angliškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir dar keliomis užsienio kalbomis.

Adresas: S. Daukanto g. 24A Palanga

Vaikų parkas

Ramioje vietoje – pušynų apsuptyje greta dviračių tako ir visai šalia jūros – sukurta džiaugsmo oazė mažiesiems. Tai populiarumo nestokojantis Vaikų parkas. Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankirtoje įsikūrusiame žaidimų parke mažieji gali nemokamai džiaugtis jiems skirtomis pramogomis – iki 7 metrų aukščio spalvingais jūros tematikos žaidimų įrenginiais, įvairiomis karstynėmis, sūpuoklėmis ir karuselėmis, skirtomis įvairaus amžiaus vaikams. Kad mažiesiems žaisti būtų saugu, visa teritorija aptverta, įrengtos stebėjimo kameros, parkas apšviestas. Visų įrenginių konstrukcijos pagamintos iš klijuotos medienos ir plastiko, žaidimų aikštelės išpiltos pajūrio smėliu.

Adresas: Šermukšnių g. 28, Palanga

Birutės parkas

Birutės parkas įkurtas buvusio šventojo Birutės miško ir Birutės kalno teritorijoje. Peizažinio plano parko projektą grafų Tiškevičių užsakymu XIX amžiaus pabaigoje sukūrė garsus prancūzų architektas Eduardas Fransua Andrė. Talentingai suprojektuotas parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui.

Birutės parkas

1897 metais ant jo buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs garsusis Gintaro muziejus.

Birutės parkas yra puiki vieta ramiam ir jaukiam šeimų poilsiui, todėl čia laisvalaikį mielai leidžia tėvai su mažyliais, jaunimas ir vyresni palangiškiai bei svečiai.

Adresas: Vytauto g. 15, Palanga.

Visą straipsnį skaitykite welovelithuania.lt

Parašykite komentarą

Rėmėjai