Į Los Andželą atskrido dar vienas angelas – Pasaulio Taikos ir Laimės Angelas, kuris vienam vakarui įsižiebė šalia ant šv. Kazimiero lietuvių parapijos bažnyčios stogo apsigyvenusio angelo.
Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele jungiasi prie ,,Angelų sodų“ organizuojamo socialinio projekto ,,Mūsų visų – Pasaulio Taikos ir Laimės Angelas“, skirto Ukrainos vaikams ir Pasaulinei Vaikų gynimo dienai paminėti.
Birželio 1d. Lietuvos Prezidentūros kiemelyje vyko renginys, skirtas Ukrainos vaikams Lietuvoje, ypatingiems vaikams ir Pasaulinei Vaikų gynimo dienai paminėti.
Į renginį buvo pakviesti Ukrainos vaikai iš visos Lietuvos, jų artimieji, globėjai ir savanoriai padedantys Ukrainos tautai šiuo sunkiu laikotarpiu, ypatingų poreikių vaikai ir jų artimieji, bei žmonės tiesiog norintys pabūti kartu su likimo nelepintais vaikais.
Tą patį, birželio 1 d. vakarą, Pasaulio Taikos ir Laimės Angelo vaizdo projekcija įvyko – Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Japonijoje. Taip šis unikalus projektas tapo pasauliniu.
„Mūsų visų – Pasaulio Taikos ir Laimės Angelo“ projekto ir idėjos autorius, renginio iniciatorius ir organizatorius Valdas Kančauskas ir Valdo Kančausko vadovaujama ne pelno organizacija VšĮ „Angelų Sodai“.
Tuometiniame Šiaulių institute defektologiją (šiandien tai – specialioji pedagogika) studijavęs V. Kančauskas šiuo metu Kelmės specialiojoje mokykloje veda neformalųjį Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelį. Specialisto teigimu, prie kiekvieno vaiko reikia mokėti prieiti, o tam, kad būtų išlaikytas kontaktas, reikia įdėti daug pastangų.
„Pas juos viskas yra ženkliai ryškiau nei pas mus. Tai nėra lengvas darbas, reikia atiduoti labai daug savęs, o grįžtamasis ryšys ne visada būna toks, kokio tu norėtum. Tu turi būti reiklus ir tuo pačiu geras draugas, turi suderinti reiklumą ir žmogišką gerumą, o svarbiausia – gerbti šiuos žmones. Viskas turi būti tikra, tu negali apsimetinėti. Tik sąžiningumas ir tikrumas veda į priekį. Iš to ir atsiranda ryšys su vaikais“, – tikina V. Kančauskas.
Vektorinio piešimo vaikus mokantis pedagogas jų darbus jau eksponavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Medininkų pilyje, Kauno ,,Žalgirio“ arenoje, Bernardinų bažnyčioje Vilniuje, net penkias dienas kabėjo ant Vilniaus rotušės, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoje Vilniuje. Du piešinius dovanojo LR Prezidentei, o piešinį, perkeltą ant vėliavinio audinio ir pakeltą su specialiu aitvaru į dangų, galima buvo matyti visoje Lietuvoje, Popiežiaus vizito metu bei Latvijoje.
Paklaustas, kaip kilo idėja mokyti tokios netradicinės piešimo technikos, V. Kančauskas sako, kad besidomėdamas įvairiomis informacinėmis technologijomis atrado programas, kurių pagalba galima tapyti kaip ,,gyvai“. Anot jo, atspausdintas ant drobės piešinys išgauna ir drobės faktūrą, todėl pamačius tokį darbą atrodo, kad visi potėpiai buvo daryti teptuku. „Tapyti kompiuteriu yra daug paprasčiau, o ir galimybės – neribotos. Spalvų paletė labai didelė, jas galima maišyti, o tapant dažais, spalvų išgavimo procedūra yra gana sunki“, – aiškina specialistas.
2019 metais V. Kančauskas pelnė Metų herojaus titulą, nominuotas iniciatyvos „Herojai tarp mūsų“, išrinktas žmonių ir apdovanotas Prezidentės D. Grybauskaitės.
V. Kančauskas stažavosi ir Suomijoje kaip vienas iš projekto „Mokytojai Lietuvai“ laimėtojų, tad šiuo metu jį su kitais kolegomis galima sutikti vedantį paskaitas įvairiose Lietuvos mokyklose ir dalijantis gerąja Suomijos patirtimi.
Netrukus turėtų pasirodyti ir naujas internetinis puslapis – galerija, kur bus galima vaikų darbus nusipirkti taip išpildant bent vieną ypatingo vaiko svajonę.
Naudoti straipsniai: