„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuotė“ (LISS) – 5 savaičių JAV Lietuvių bendruomenės vykdoma programa Lietuvoje, suteikianti studentams galimybę stažuotis pagal savo pasirinktą profesiją, patobulinti lietuvių kalbos žinias ir susipažinti su Lietuvos kasdieniniu bei kultūriniu gyvenimu ir šiose srityse vykstančiais pokyčiais.
LISS suteikia galimybę 5 savaites vasaros metu stažuotis Lietuvoje pagal savo studijų kryptį ir ateities karjeros poreikius. Stažuotės vietose dirbama 5 dienas per savaitę, ne mažiau kaip 6 valandas per dieną.
LISS programa taip pat turi intensyvią kultūrinę programą – studentai keliauja po Lietuvą, susitinka su šviesiais Lietuvos žmonėmis, taip giliau suvokdami lietuvių tapatybę. Jaunuoliai atranda kuriančią, atvirą ir aukštųjų technologijų plėtra garsią, vis labiau vakarietišką Lietuvą. Studentai lankosi biomedicinos, lazerių įmonėse, aukštųjų technologijų mokslo centruose, diskutuoja su įvairiais aukštą pridėtinę vertę kuriančiais verslo ir mokslo atstovais.
Programos dalyviai, sėkmingai užbaigę stažuotę, gali savo gyvenimo aprašymą papildyti darbo Lietuvoje (tarptautine) patirtimi, taip pat gauna 5 universitetinius kreditus, nes JAV Lietuvių bendruomenė bendradarbiauja su Lietuvos universitetais: nuo 2010 m. – su Vytauto Didžiojo universitetu, 2017 m. – su Vilniaus universitetu ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu.
LISS programą remia Lietuvių Fondas. Programai vadovauja Romena Čiūtienė. LISS programoje dalyvauti kviečiami JAV ir Kanados lietuvių kilmės Bakalauro ir Magistro laipsnių studentai (18-26 metų). Privalumais yra laikomi faktai, kad studentas yra lankęs šeštadienines lietuvių kalbos pamokėles arba yra aktyvus JAV Lietuvių Bendruomenės arba Lietuvių Fondo narys.