Mano kasdieninis draugas “Magnificat”

06/03/2022
Kristaus paaukojimas šventykloje
Fra Angelico
” (XIV a. pab. – 1455), Florencija, Šv. Morkaus vienuolynas, 10 celė (1440–1441).

Mano draugystė su šiuo nuostabiu maldynu prasidėjo 2019m., kai lankydamasis pas Los Angeles Šv. Kazimiero parapijos sekretorę Zitą pamačiau šį leidinį ant jos stalo. Aš, kaip didelis knygų ir visokių kitokių spausdinių gerbėjas, paklausiau jos ar galiu jį pavartyti. Tada dar nežinojau, kad Magnificat – tai Šv. Mergelės Marijos giesmė. Leidinukas patraukė akį dailia išvaizda ir labai jaukaus dydžio formatu. Viršelį puošė religinės tematikos paveikslas. Paklausiau jos, kas tai yra ir iš kur jį gavusi. Ji paaiškino, kad tai kasdienis maldynas su Šv. Rašto skaitymais ir, kad jį užsakęs parapijos klebonas iš Lietuvos. Sužinojęs, kad parapija gauna tris šio maldyno egzempliorius, paprašiau, kad klebonas leistų vienu iš jų naudotis ir man. Tuo metu buvau mišių patarnautojas Šv. Kazimiero bažnyčioje. Taip ir pasidalinome: vienas klebonui, vienas sekretorei ir vienas man. Dabar maldyną jau antri metai užsisakau pats.

Nesigirsiu, kad pradžioje šiuo maldynu naudojausi kasdien. Bet laikui bėgant vis dažniau ir atydžiau ėmiau skaityti ne tik kasdienius Šv. Rašto skaitinius, bet ir maldyno pradžioje leidėjų įdėtus įvairius straipsnius. Juose pasakojama apie viršelį puošiantį paveikslą ir jo dailininką, kaip  švęsti mišias ir daugybė kitos informacijos, kuri padeda tobulinti supratimą apie tikrą katalikišką gyvenimą. Vien tik pabuvimas sekmadienio mišiose dėl sąžinės nuraminimo nepadeda tobulėti tikėjime ir gilesniam Šv. Rašto supratimui.  

Šventoji Marija Magdalietė„, autorius XIV a. gyvenęs ir kūręs Antonijus Venecianas (Antonio Veneziano).

Dabar be šio maldyno neįsivaizduoju nei vienos savo dienos. Rytais, po pusryčių įsitaisau kieme tarp rožių ir po padėkos Aukščiausiąjam, kad sulaukiau naujos dienos, atsiverčiu savo draugą ir skaitau Rytinę maldą, kuri susideda iš Psalmės, Šv. Rašto skaitinių ir maldavimų. Kai perskaičiau kun. Mozės Mitkevičiaus psalmių mąstymus “Nesuskambėjęs pragaras”, kurioje, kaip rašoma knygos Post scriptum: “Nuo psalmių subtilybių prie Gerosios Naujienos, o nuo jos – prie gyvenimo, autorius paprastai ir nuosekliai dėsto Dievo meilės kursą”, psalmių skaitymas pasidarė labai patrauklus, o jų tekstai labiau suprantami.

Paskui pereinu prie Šv. Mišių skaitinių, kurie baigiasi prasminga meditacija po kasdieninių mišių ir sekmadienio pamokslu po sekmadieninių mišių. Labai įdomu skaityti meditacijas, nes jos parinktos iš lietuvių kalba nesamų šaltinių: ankstyvosios Bažnyčios Tėvų, Dykumos Tėvų, Šventųjų bei įžymių šiuolaikinių Šv. Rašto aiškintojų tekstų. 

„Mergelė ir kūdikis su angelu“ Sandras Botičelis (tikr. Alessandro di Mariano Filipepi, žinomas kaip Sandro Botticelli, 1445–1510) 

Magnificat yra ne tik geras maldynas, bet ir tikėjimo ir Bažnyčios istorijos pažinimo šaltinis. Jeigu tą dieną yra minimas vienas iš Šventųjų, tai prieš Ryto maldą pateikiamas trumpas aprašymas kur ir kada gyveno ir ką gero Bažnyčios gyvavimo labui jis yra nuveikęs. Po Vakaro maldos pateikiamas aprašymas apie kurį nors kitą Šventąjį ar Palaimintąjį.

Taip pat pateikiamos to mėnesio maldos, kaip pavyzdžiui gegužės mėnesį – Šv. Mergelės Marijos litanija, birželio mėnesį – Šv. Jėzaus Širdies litanija, prieš Šv. Velykas – Kryžiaus kelio mąstymai ir t.t.

Maldyną galima neštis einant švęsti Šv. mišias, nes kaip jau minėjau, jame pateikiami kasdieniai ir sekmadieniniai Šv. Rašto skaitymai ir mišių eiga. Yra ir viso mėnesio Liturginis kalendorius.

Esu nuoširdžiai dėkingas Magnificat leidėjams už tokį nuostabų kasdieninį draugą. Viešpaties palaima telydi jus šiame kilniame darbe.

Tuos, kurie dar nėra susipažinę su Magnificat, raginu nedelsti ir užsisakyti šį puikų maldyną. Informaciją apie Magnificat ir kokiu būdu jį galite užsisakyti, rasite internetinėje svetainėje www.magnificat.lt

Parašykite komentarą

Rėmėjai